O GABINECIE

wnętrze gabinetu
Wnętrze gabinetu

Gabinet „Równoważnia” powstał z myślą o osobach dorosłych poszukujących pomocy psychologicznej w zakresie przeżywanych trudności życiowych oraz osób cierpiących z powodu zaburzeń (m. in. depresji, fobii). W „Równoważni” pomoc mogą uzyskać zarówno osoby poszukujące indywidualnej psychoterapii, jak i pary oraz rodziny przeżywające trudności.

Oferta „Równoważni” skierowana jest do osób pragnących poprawić swoje funkcjonowanie w relacjach interpersonalnych, chcących poprawić swój nastrój, prawidłowo się odżywiać, efektywnie radzić sobie ze stresem oraz zmienić przekonania, które powodują cierpienie i blokują rozwój osobisty.

Praca w „Równoważni” oparta jest o zasady psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Przedmiotem oddziaływań są więc zarówno zachowania, jak i myśli oraz przekonania. Podczas spotkań możliwe jest przyjrzenie się dotychczasowym sposobom zachowania się w różnych sytuacjach, ocena ich skuteczności i ewentualnie zaplanowanie eksperymentów mających na celu wypróbowanie nowych, bardziej efektywnych zachowań. Praca z myślami i przekonaniami polega na identyfikowaniu myśli i przekonań, które negatywnie wpływają na samopoczucie. Ich zmiana umożliwia inną interpretację wielu sytuacji, co przekłada się w dalszej kolejności na emocje i zachowanie.

Pierwsze spotkania z każdym klientem w „Równoważni” jest nastawione na poznanie danego klienta, nawiązanie relacji umożliwiającej współpracę oraz zaproponowanie dalszych form pomocy.

„Równoważnia” ma umożliwiać klientom odzyskanie spokoju, poprawę relacji z bliskimi, większą kontrolę nad swoimi emocjami, bardziej skuteczne działanie i poznanie siebie. Praca w „Równoważni” pozwala na uzyskanie harmonii i stabilizacji, rozwiązanie problemów i nauczenie się sposobów działania, które umożliwią skuteczniejsze radzenie sobie z trudnościami w przyszłości. Wizyta w „Równoważni” to inwestycja w rozwój własnej osobowości, poznanie siebie i wyposażenie w narzędzia służące radzeniu sobie z przeszkodami.

Pracy w „Równoważni” przyświeca myśl, że RÓWNOWAGĘ może uzyskać człowiek żyjący w harmonii z sobą i światem, akceptujący siebie, czerpiący satysfakcję ze swoich działań i otwarty na doświadczanie.